Prezidenti USA a ich autá dnes

General Motors preberá úlohu a dostáva ponuku od základu navrhnúť nový prezidentský automobil. Zohľadnenie dizajnu z existujúcich veľkých modelov SUV, ako sú Cadillac DeVille, Chevrolet Suburban a Cadillac Escalade.
Výsledné vozidlo má hrubé pancierové dvere a mimoriadne silné nepriestrelné sklo na boj s vysoko ostreľovačmi. americká vlajka.jpg
Keďže oficiálne špecifikácie sú dôverné, ďalšie bezpečnostné prvky sa nedajú overiť. Niektorí sa však domnievajú, že pre použitie veľkého štátneho automobilu s hmotnosťou 6 400 kg je potrebné prevádzkovať ploché pneumatiky pre náročné použitie. Kvôli mohutnej kostre vozidla dostalo prezývku „The Beast“ – Šelma.
George Bush (2001 – 2009) vždy berie 2 z týchto masívnych „zvierat“, keď cestuje. Jeden ako hlavné auto a druhý ako záloha. Keďže to boli presné kópie, bola to taktika aj na utajenie prezidenta, keď jedno auto pôsobilo ako návnada.
Barack Obama (2009-2017) použil ako svoje štátne auto aj „The Beast“. Hovorí sa, že Biely dom má najmenej 12 jednotiek Beast a špeciálne lietadlo, ktoré nesie 2 automobily, ktoré sprevádzajú prezidenta na medzinárodných cestách.
Súčasný prezident USA Donald Trump objednal novú sadu áut so špecifikáciami od Tajnej služby.„The Beast“ má mať údajne pár úprav. Kevlar a oceľ lemujú nadmerne veľké pneumatiky, vďaka čomu sú takmer odolné proti strelám. americký prezident.jpgDvere automobilu sú hrubé 20 cm a nemajú žiadne kľučky. Iba niekoľko vybraných agentov tajnej služby vie, ako ich otvoriť. V prípade chemického útoku je vozidlo zapečatené vlastným prívodom kyslíka. Tajná služba sa zapojila do návrhu a pridala odpaľovacie zariadenie pre granáty s raketovým pohonom, brokovnice, kamery pre nočné videnie, kanóny so slzným plynom a dymové granáty. Má tiež redundantné komunikačné vybavenie, ktoré môže kontaktovať kritické vládne jednotky – napríklad národnú gardu. Množstvo brnenia a zbraní obmedzuje tento automobil na najvyššiu rýchlosť pod 100 km / h.