Internet môže byť dostupný už na celom svete vďaka Start-upu

Start-up spoločnosti OneWeb v Spojenom kráľovstve zabezpečil 1,25 mld. USD (940 mil. GBP) v novom financovaní, čo mu umožnilo urýchliť plány na spustenie globálnej vysokorýchlostnej širokopásmovej siete. Firma uviedla, že peniaze znamenajú, že jej spustenie v roku 2021 bolo teraz "nevyhnutné".
Financovanie prichádza potom, čo spoločnosť úspešne spustila svoje prvé satelity pre službu minulý mesiac.

monitory

Firma konkuruje niekoľkým konkurentom, vrátane SpaceX spoločnosti Elon Musk, ktorej cieľom je vybudovať podobnú sieť pre globálne pokrytie internetu.
Ich cieľom je priniesť internet do častí sveta, kde v súčasnosti nie je širokopásmové pripojenie, alebo je to nepravidelná služba.
Posledné kolo financovania znamená, že OneWeb teraz získal celkovo 3,4 miliardy dolárov od mnohých investorov vrátane japonského technologického gigantu Softbank, Virgin Group skupiny Richarda Bransona, pije obra Coca-Cola a výrobcu čipov Qualcomm.

Spoločnosť uviedla, že peniaze jej umožnia – do konca roka – začať mesačné spúšťanie viac ako 30 satelitov.
Nakoniec tieto satelity vytvoria konšteláciu zameranú na poskytovanie úplného globálneho pokrytia internetu.
Aby sa zabezpečilo globálne pokrytie internetu, na obežnej dráhe bude musieť byť 650 jednotiek, ale konečný počet by sa mohol zvýšiť na približne 2 000.
Firma tvrdí, že mesačné spustenie bude "najväčšou satelitnou kampaňou v histórii".
Americký telekomunikačný podnikateľ Greg Wyler minulý mesiac povedal BBC, že jeho cieľom je pomôcť ľuďom v rozvojových krajinách.

fantazie

„Ak sa pozeráte na rozvíjajúce sa trhy, kde nie je prístup na internet ani veľmi obmedzený prístup, vo všeobecnosti vidíte chudobu.
"Otázky týkajúce sa zdravotnej starostlivosti, rodová nerovnosť – bez ohľadu na to, s čím môžete prísť, všetci spadajú do tej istej mapy. Základnou skutočnosťou je, že ľudia nemajú príležitosť, nemajú príležitosť učiť sa, prijímať sa z chudoby, budovať svoje komunity, a preto je pripojenie veľmi dôležité.“