Ako si zbytočne neničiť automobil

Keď nejazdíte tak, ako sa má, tak si môžete poškodiť svoje auto. možno sa vyhovárate na zlý stav vozovky alebo na okolnosti, ktoré nemáte ako ovplyvniť. Verte, že máte. Stačí jazdiť opatrne a podľa predpisov.auto na obrázku zo sna.jpg
 
Dodržiavať pravidlá nie je hanba
 
Nie som si istý, či sa toto dialo vždy, len som si to nikdy nevšimol, alebo je to nejaká módna záležitosť, ale v poslednej dobe sa mi až príliš často stáva jedna zvláštna situácia. Idem v noci cez dedinu päťdesiatkou, za mňa sa nalepí nejaký pretekár a namiesto toho, aby ma obehol, tak začne blikať diaľkovými. Nikde som nepočul o tom, že svetelným znamením majú vodiči upozorňovať na to, že má ísť ten pred nimi rýchlejšie. Ak i vy patríte k pretekárom, ktorý jazdia čo to dá, mali by ste vedieť, že si svoje auto ničíte a poriadne. Nehovorím o tom, keď idete po krásnej novej diaľnici. To si choďte ako chcete, ale keď ide cez dedinu, kde je na každom druhom kroku výmoľ a diera, tak spomaľte.
 
Každý náraz, ktorý svojmu autu uštedríte, je krokom k tomu, aby jedného dňa vypovedalo svoju službu. Raz na ceste, ktorou som chodil domou, opravovali jeden úsek. Cesta bola vyfrézovaná asi pol roka a prechody boli celkom kruté. Keď automechanik uvidel nápravu, tak sa len chytil za hlavu a inak celkom výrečný chlapík, nepovedal ani pol slova.
 
Brzdite s citom
 
Pri rýchlej a až príliš odvážnej jazde, sa určite nevyhnete aj prudkému brzdeniu. Brzdy fungujú vďaka viacerým veciam, no jedna z nich sú aj takzvané brzdové doštičky. Pri každom, príliš prudkom brzdení, dostávajú zabrať, a preto sa opotrebúvajú. Aj keď nejde o drahú súčiastku a ich výmena taktiež nie je extrémne drahá, na čo kaziť to, čo funguje?auto na poľnej ceste.jpg
 
Pozor na zákruty
 
Vedeli ste o tom, že keď vpálite do prudkej zákruty na štvorke, tak vaše auto trpí ako blázon? Áno, aj správne preradzovanie rýchlostí v istých momentoch, je veľmi dôležité. Navyše takto ovplyvňujete aj celkovú životnosť vášho automobilu. Viete, nie všetko sa dá opraviť.